فیلم منتشره پیرامون رصد شناور جنگی آمریکا در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی و آمریکایی از جمله فاکس نیوز و CBS داشته و واکنش سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروی دریایی آمریکا را در پی داشته است.

فاکس نیوز در گزارشی پیرامون این امر آورده است: خبرگزاری نیمه رسمی تسنیم روز شنبه گزارش داد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ناو جنگی دوایت. دی. آیزنهاور و کشتی جنگی دیگری در خلیج فارس را با موفقیت رصد کرده است.

این شبکه خبری بیان کرده که فیلم های تأیید نشده، نشان دهنده استقرار جت ها در عرشه این شناور 41 ساله کلاس Nimitz است و شاید این پرسش را مطرح کند که چگونه یک هواپیمای بدون سرنشین می تواند به ناو هواپیمابری نزدیک شود، که اسم «امضای قدرت آمریکایی» بر آن گذاشته شده است.

بازتاب رصد «امضای قدرت آمریکا» توسط پهپاد سپاه در رسانه‌های آمریکا + ویدئو

به گفته فاکس نیوز این گزارش شامل فیلم هایی بود که ادعا می کرد، توسط سپاه تولید ضبط می شود. زمانی ضبط فیلم ها مشخص نبود. سخنگوی فرماندهی مرکزی نیروی دریایی ایالات متحده به خبرگزاری CBS گفته که این ناو هواپیمابر از سال 2016 در خلیج فارس حضور نداشته است. او گفت که ایالات متحده و متحدان آن به آزادی تردد ناوگان در تنگه هرمز متعهد هستند.

این تنگه که تقریبا یک سوم از کل نفتی که از طریق دریاها صادر می شود و از آن عبور می کند، صحنه رویارویی گذشته بین ایالات متحده و ایران بوده است، از جمله یک جنگ دریایی یک روزه در سال 1988. در سال های اخیر نیروی دریایی ایالات متحده قایق های گشتی ایرانی را به مزاحمت و اذیت کشتی های جنگی آمریکا در این آبراه متهم کرده است.

هواپیمای بدون سرنشینی که این فیلمبرداری را انجام داده، پهپاد ابابیل 3 با قابلیت پرواز هشت ساعته در ارتفاع 12000 فوت و برد 155 مایل است.

منبع  : تابناک

دسته‌ها: